KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14103094
*
nr 1410 3094
Toralf Jergill
(1900-1995), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 60x48 cm, yttermått inklusive ram: 73x62 cm
Toralf (Torleif) Jergill, svensk bildkonstnär född 1900, död 1995.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 augusti 2021
kl 19:19:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/8 11:25:47
1
300 kr
8/8 18:23:18
2
350 kr
9/8 18:30:37
3
Vinnande bud
9/8 19:14:35
2
450 kr
9/8 19:14:35
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Toralf Jergill
Toralf (Torleif) Jergill, svensk bildkonstnär född 1900, död 1995.
Läs mer om Toralf Jergill
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben sverige toralf jergill
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:32
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
*
Toralf Jergill
Toralf (Torleif) Jergill, svensk bildkonstnär född 1900, död 1995.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Toralf Jergill
nr 1410 3094
Toralf Jergill
(1900-1995), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 60x48 cm, yttermått inklusive ram: 73x62 cm
Toralf (Torleif) Jergill, svensk bildkonstnär född 1900, död 1995.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 augusti 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/8 11:25:47 | 1 | 300 kr |
8/8 18:23:18 | 2 | 350 kr |
9/8 18:30:37 | 3 | Vinnande bud |
9/8 19:14:35 | 2 | 450 kr |
9/8 19:14:35 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Toralf Jergill
Toralf (Torleif) Jergill, svensk bildkonstnär född 1900, död 1995.Läs mer om Toralf Jergill
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben sverige toralf jergill
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:32 -
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55